Geoblog.pl    australijka89    Podróże    Karolina, Żaneta Barcelona    którędy do samolotu?

którędy do samolotu?

Niemcy
Niemcy, Berlin

Lotnisko Berlin Schoenefeld, terminal B, cały pomarańczowy. Ale to przez linie lotnicze "easyjet". Dwa żółtodzioby które nigdy nie leciały samolotem, próbują się odnaleźć. Na szczęście pierwszą osobą którą pytam o droge okazuje się polka. Bez problemu przechodzimy odprawę, a później o mało nie spóźniamy się na samolot. Zagadałyśmy się i przestałyśmy sprawdzać tablice gdzie informują o wujściu do którego należy się udać. Biegiem na ostatnią chwile. Lot bez przygód, byłyśmy wykończone i spałyśmy. Przy lądowaniu odezwał się mój żołądek, ale nic się nie wydarzyło, opanowałam nerwową sytuację. W Barcelonie wyszłyśmy z lotniska bez bagażu i musiałyśmy wracać, od nowa odprawa itd. Potem z górki, łatwo trafiłyśmy na renfe, kupiłyśmy bilety T-10 za 7,70 euro. Dojechałyśmy do stacji Barcelona Sants i przesiadłyśmy się do pociągu jadącego do stacji Estacio de Franca. Zameszkałyśmy w hostelu AAE Nuevo Colon, po drugiej stronie ulicy od stacji renfe. Bardzo miła obsługa, czysto spokojnie i najważniejsze, wszędzie blisko. Resztę dnia spędziłyśmy na odsypianiu podróży, zapoznaniu sie z okolicą i ku uciesze Żanety, dzień zwięczyłyśmy spacerem na plaże.

australijka89
Karolina Radke